Церкви
Меню сайту
Про сайт
Тільки на нашому сайті можна знайти завжди актуальну інформацію про місто, а саме:
- транспорт - схема руху маршруток, телефони служб таксі м.Ужгорода;
- найкращі місця відпочинку та розваг - адреси, контактні телефони, посилання;
- найкращі місця громадського харчування - адреси, контактні телефони, посилання;
- салони краси;
- найкращі місця проживання для гостей міста 4*, 3*, 2*, без зірок, мотелі - адреси, контактні телефони, посилання;
- найкращі культурні місця міста.
Статистика
Weather forecast
Погода в Ужгороді



Вітаю Вас, Гість · RSS 29.01.2025, 00:22

Римо-католицький костел святого Юрія
Перша й найдавніша архітектурна пам'ятка вулиці Волошина, яка вже здалеку впадає у вічі, - римо-католицький костел св. Юрія. У 1610 р. тодішній володар міста Юрій Другет (1583-1620) під впливом знаменитого католицького ченого й проповідника Петера Пазманя (1570-1637) повернувся в лоно католицької церкви.
Через рік він зруйнував лютеранську церкву неподалік від мурів замку, бо хотів розширити свій "Квітковий сад", але ще того ж року виділив в кінці тодішньої Соляної вулиці, там, де тепер стоїть сучасний католицький костел, місце для будівництва нової церкви. Оскільки більшість жителів міста в той час були реформатами, церкву збудували швидко.



Катедральний собор
На самому початку вулиці Капітульної, там, де Замкова гора круто спадає в бік міста, розкинувся один з кращих архітектурних ансамблів Ужгорода - Катедральний греко-католицький собор і колишня резиденція мукачівських єпископів, які вже давно перетворилися на візитну картку міста над Ужем. У минулому жоден краєвид нашого міста не обходився без зображення храму і резиденції. 
У першій половині XVII ст. на цьому місці стояли прості маленькі будиночки міщан і серед них хатка дяка Григорія. Потім володар міста Янош X Другет вирішив переселити в Ужгород з Гуменного (Словаччина) єзуїтів. 



Православна церква Покрови
Найбільш екзотичною пам'яткою Православної набережної є, без сумніву, православна церква Покрови, збудована 1930 р. за проектом російського священика, архітектора Б.Коломацького (1896-1980). Згідно з засновчим документом, церква споруджувалася на пожертву великої княгині Анастасії на честь російських воїнів, які загинули в роки Першої світової війни.



Православний катедральнии собор
Новий православний катедральний собор в Ужгороді, побудований за зразком Храма Христа Спасителя в Москві. 



Реформатська церква
Реформатська церква розташована безпосередньо біля вулиці Собранецької- на найвищій частині Жупанатського пагорба (так його називали після спорудження будинку жупанату).
Протестантизм почав поширюватися на Ужанщині ще в 30-40-х роках XVI ст. У самому Ужгороді перша протестантська община була організована у 1546 р. її засновником був знаменитий проповідник Мартон Шанта із Калманчехі (приблизно 1500-1557). Починаючи з 1556 р. всесильні Другети взяли під опіку протестантів і самі перейшли в лоно нової церкви.

Copyright MyCorp © 2025
Сайт створено у системі uCoz