Про нас
Меню сайту
Про сайт
Тільки на нашому сайті можна знайти завжди актуальну інформацію про місто, а саме:
- транспорт - схема руху маршруток, телефони служб таксі м.Ужгорода;
- найкращі місця відпочинку та розваг - адреси, контактні телефони, посилання;
- найкращі місця громадського харчування - адреси, контактні телефони, посилання;
- салони краси;
- найкращі місця проживання для гостей міста 4*, 3*, 2*, без зірок, мотелі - адреси, контактні телефони, посилання;
- найкращі культурні місця міста.
Статистика
Weather forecast
Погода в УжгородіВітаю Вас, Гість · RSS 17.02.2020, 22:48

Перейти на русский
Історія міста
Герб та прапор
Мери міста

Сучасна назва «Ужгород» говорить сама за себе: місто-град над рікою Уж. На думку більшості вчених-дослідників річка Уж (до речі, на території Словаччини, через яку вона протікає, річка носить назву — Уг) не має ніякого відношення до однойменної змії-вужа. Деякі лінгвісти вважають, що оскільки територія краю знаходилася під болгарським впливом, то назва ріки походить від слів «уголь», як вугілля, та «угол», як кут, а також від слова «узок», як вузький, маючи на увазі вузьку долину річки Уж, а інші дослідники стверджують, що «Уж» походить від турецьких слів «унг», «онг», що перекладається, як «правий», ще деякі стверджують що назва походить від старотюркського слова «уз», яке перекладається як «вода».

Географічне розташування.
Місто розташоване на висоті приблизно 120 м в передгір'ях Карпат на річці Уж (10,5 км). Територія міста становить близько 40 кв.км. Найвища точка Ужгорода - гора Велика Дайбовецка - 224 м. Площа зелених масивів і насаджень складає 1574 га, крім цього, Ужгород з усіх боків оточений лісами. Протяжність міста з півночі на південь - 7 км, зі сходу на захід - 5 км. Значну частину площі міста становить правобережна частина (Старе Місто), яка дещо більша лівобережної . Береги річки Уж пов'язують 7 мостів: 6 пішохідно-транспортних і 1 залізничний.

Клімат.
Місто розташоване на висоті приблизно 120 м в передгір'ях Карпат на річці Уж (105 км в межах України). Територія міста становить 41,56 км. 2. Протяжність міста з півночі на південь — 12 км, зі сходу на захід — 5 км. Найвища точка Ужгорода — гора Велика Дайбовецька — 224 м. Площа зелених масивів і насаджень складає 1574 га, крім цього, Ужгород з усіх боків оточений лісами. Значну частину площі міста становить правобережна частина (Старе Місто), яка дещо більша лівобережної. Береги річки Уж пов'язують 7 мостів: 6 пішохідно-транспортних і 1 залізничний.
Клімат — помірно континентальний, з теплим літом і м'якою зимою.

Адміністративно-територіальний устрій.
У Закарпатській області 13 сільських районів - Іршавський, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Воловецький, Міжгірський, Мукачівський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Тячівський, Ужгородський, Хустський.

Населення.
Чисельність наявного населення міста станом на 1 січня 2011 року - 116 тис.осіб. Густота населення, 2910.5 осіб/км²

День міста - 6 жовтня.
Copyright MyCorp © 2020
Сайт створено у системі uCoz